Från hem i kaos, till att bo igen.

Elektrikerna är nästan helt klara här hemma. Det som återstår är att få upp min vardagsrumslampa och jag hoppas verkligen att de lyckas med den saken på tisdag. Jag har ägnat två dagar åt att städa, damma och dammsuga. Dammsugit har jag gjort säkert tre gånger per dag. Så klart syns jag därmed inte på bloggen eftersom jag helt svårt fått spendera min tid med annat. Jag skruvade ihop en skogömma jag köpte på IKEA förra helgen. Mitt hatthylla rök i och med elen, så nu letar jag efter en tamburmajor att ställa sida vid sida med min skogömma. Hallen blev verkligen luftig och fin!
Jag har haft hemsk astma i flera dagar, min luftrenare har varnat om dålig luft i dagarna två. Vädrat har jag gjort men det är tufft nu, känns dock som jag börjar vänja mig vid kablarna och kontakterna. Det blev bra, och det har aldrig varit elektrikerna jag varit upprörd på. Det är Kopparstaden som inte kunnat informera bättre, samt erbjudit oss evakueringsboende medan detta arbete utfördes.
Inatt tog jag mig äntligen igenom att svara på alla era kommentarer, samt även läsa era bloggar. Hoppas du har överseende med att jag hållit mig borta. Det har helt enkelt varit en chock för mig detta.
