Skribenten till denna blogg föddes en februaridag mitt under Vinter OS 1984 i lilla Orsa beläget i norra Dalarna.
Den största händelsen i mitt liv var den 3 oktober 2004, dagen William gjorde mig till hans mamma. I hemmet bor vår svarta mellanpudeltik Skilla född 19 september 2019.
Vi bor i en etagelägenhet på 115 kvm i centrala Falun, 4 rum och kök. Vilket passar mig bra, eftersom inredning och hemmet är något jag lägger ner stor tid på.
Jag har gjort saker i mitt liv tvärtemot normen, först skaffade jag barn, för att sedan utbilda mig till undersköterska, förskollärare och lärare. Efter några år i yrket som lärare så valde jag att studera igen till specialpedagog.
Mer om allt detta finns under menyn:
♥Madeleine Stenberg | Orsakullan♥
Jag är en bloggveteran, som inte ser att min blogg någonsin kommer sluta existera, min blogg startades i april 2004, och hela arkivet finns här på bloggen fram tills idag.
Kontakt & sociala medier.
Va roligt och lycka till, jag skulle gärna droppa in nån gång på dina träffar någon gång om det vore närmare men kanske nån gång mkt möjligt att det kan funka i sommar eller nåt 🙂
NightFlies – Va roligt 😀 . Skulle vara jättekul 😀
Jisses va dyrt det är!
Är ju homeparty och sånt kostar alltid en del. Sen har ju partylite bra erbjudanden för värdinnan med 20% att handla för vid försäljning över 2200 + gåva när en ny gör en bokning, sedan 15% om värdinnan får en försäljning på mindre än 2200, de blir rätt bra rabatt :-). Sen är de fina saker :-).
Åå va bra att du ska visa två varje dag 🙂 skoj!
Jennifer – Ska försöka 🙂