Skribenten till denna blogg föddes en februaridag mitt under Vinter OS 1984 i lilla Orsa beläget i norra Dalarna.
Den största händelsen i mitt liv var den 3 oktober 2004, dagen William gjorde mig till hans mamma. I hemmet bor vår svarta mellanpudeltik Skilla född 19 september 2019 - lämnade jorden i en bilolycka 15/4-23 med stor sorg & saknad. Mellanpudeltiken Lizzla är Skillas syster född 25/2-23 och bor hos oss sedan den 22/4-23.
Vi bor i en etagelägenhet på 115 kvm i centrala Falun, 4 rum och kök. Vilket passar mig bra, eftersom inredning och hemmet är något jag lägger ner stor tid på.
Jag har gjort saker i mitt liv tvärtemot normen, först skaffade jag barn, för att sedan utbilda mig till undersköterska, förskollärare och lärare. Efter några år i yrket som lärare så valde jag att studera igen till specialpedagog.
Mer om allt detta finns under menyn:
♥Madeleine Stenberg | Orsakullan♥
Jag är en bloggveteran, som inte ser att min blogg någonsin kommer sluta existera, min blogg startades i april 2004, och hela arkivet finns här på bloggen fram tills idag.
Kontakt & sociala medier.
Vad härligt det låter!
kajsa – Ja helt fantastiskt 🙂
Så underbart nu, jag skall köpa lite blommor till balkongen med, men inte så mycket just för att de är på väg att bli balkongrenovering här 🙂
Nett – Kul med renovering 🙂 . Jag hade önskat att de kunde ta och kanske förstora balkongerna här. Fast jag får köpa lite trall så kanske det blir finare :).