Så var det härliga lovet slut, rutiner igen och i lika många veckor tills det är påsklov. Efter påsklovet går det dock snabbt, är så sen påsk i år det är typ sommar när vi får påsk i år.
Jag har i skrivande stund haft huvudvärk i flera timmar, Björn kom nyss hit med huvudvärkstabletter så nu är de i kroppen. Hann jobba i två timmar tills huvudvärken knackade på dörren!
Min bror gav mig en bok i helgen när jag var där, Astrid Lindgrens bok om sina föräldrar. Den ska bli spännande att läsa resten av böckerna har jag köpt själv.
Hoppas du haft en fin måndag.
Åh vilka fina böcker. Bland tomtar och troll är så fina böcker. Jag har bara en kvar från när jag var barn. vill du leka däremot står i min jobb bokhylla.
Kamilla recently posted..Jag var den på högstadiet som.
Visst är det så så :D.
Men usch så himla jobbigt med huvudvärk, har också haft de idag! Hoppas huvudvärkstabletterna hjälpte så den försvann ? Har nog aldrig hört talas om boken om hennes föräldrar men blev intresserad nu så ska kolla upp den, tack för tips! Astrid Lindgren var verkligen så begåvad?
Yela recently posted..Veckans lista
Ja fy det är hemskt tycker jag :(. Jo hjälpte dagen efter. Ja gör det 🙂
Usch för huvudvärk hoppas det släppte efter ett tag. Jag vet faktiskt inte när påsken är i år men antar att det kommer gå fort tills det är påsk. Boken: Den förtrollande skogen ser spännande ut 🙂
Amanda recently posted..Måndagstrött
Ja fy det är hemskt :(. Den släppte dagen efter :).
Vad kul med böcker ?? Ja påsken ligger sent i pr ju, längtar redan, då vet man att sommaren kommer med stormsteg
Lexochlogan recently posted..BAKA BAKA LITEN KAKA MED PUFZ
Åh ja jättekul :D. Ja den blir verkligen sen :).
Igår reagerade jag på påsksaker i matbutiken och tyckte som vanligt att det var för tidigt. Sedan slog det mig att det ju är ganska snart. Tiden går för fort, man hänger inte med 😉 Åh vad jobbigt med huvudvärken, hoppas det har lättat nu 🙂
Anneli @ spinkfinger.com recently posted..Skillnad med en extern blixt
Det där är så sjukt, det blir liksom alltid massa saker så tidigt jämt :D. Tycker ändå det är en bit till påsken haha
Det är så intressant att läsa hennes böcker, köpte en själv på Astrid Lindgrens Värld om hennes barndom och mycket mer ?
Sandra recently posted..Gaahh men hur förvirrad är man inte..
Absolut :D. Gillar verkligen böcker så där 🙂