Jag kör en bloggutmaning i augusti. Vill du delta? Skriv en kommentar, och blogga om ämnet för dagen. Klickar du på länken, så kommer du till samtliga ämnen att skriva om.
Förvänsfullt första dagen på månaden som jag alltid symboliserar med hösten. Ja inte just idag kanske, men mot slutet av augusti kan man känna de där kalla kvällarna och även morgnarna. Men nu tänker vi sommar eller hur?
Jag ser framemot att börja mitt nya jobb, som faktiskt börjar idag. Därav avslutar jag min semester. Lite roligt är det också att jag börjar jobba när jag fortfarande är anställd åt Falu kommun, så denna månad får jag faktiskt lite mer pengar. Min tjänst i kommunen som jag med förväntan ser framemot att avsluta, avslutas nu den 7 augusti.
Men mest har jag förväntan inför att arbeta på mitt nya jobb, tänk att jag börjar idag! Det ska bli så roligt!
Vilket coolt namn på ölen!
Kommer inte fram till din bloggutmaning i augusti via länken?
Ha det fint!
Susjos recently posted..Skyltsöndag