Dark Mode Off / On
Gynekologi

Min vy ifrån soffan.

 
William och Björn bygger Lego och tittar på Wheelers Dealers. Själv befinner jag mig på soffan med benen tryckta emot magen och har jordens mensvärk. Mitt hallonbladste är hemma, så det är bara att härda ut och använda mig av FUR-tekniken (föda utan rädsla) och härda ut. Det är bättre sedan jag läste Föda Utan Rädsla boken och gick doulautbildningen och i kombination med hallonbladste mår jag så mycket bättre vid mens än jag någonsin gjort förut. Mens är verkligen jävligt! 

Hur som helst, idag har jag inga planer. Ska hem och fixa mig och tänkte försöka ta mig tid att svara på kommentarer och läsa bloggar när jag är hemma sen. Ska även skriva lite inlägg och ta lite vitaminer. 

Vad ska ni göra denna sista tisdag 2015?

37 Comments

  1. Kul att du gillade mitt inlägg om året! 🙂 Ja augusti var inte en rolig månad och de här månaderna efter har inte heller varit skoj..

    Usch för mensvärk! Jag själv har inte haft det på 2 år.

  2. Härligt att bygga lego, det var länge sedan! Den här dagen, sista tisdagen på 2015, så var jag och åt på Grekisk buffé och sedan följde jag med min kille och tittade på då han klättrade. Det var riktigt trevligt! 🙂

    Sv; tackar! Jaså, det låter jätte fint 😉

Kommentera

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Madeleine Stenberg

Orsakulla född (840211) boende i Falun. Mamma till William född (041003), i hemmet bor också mellanpudeltiken Skilla (190919). Jag älskar folkdräkt, finporslin och dalainspiration. Är glad, men reserverad och lugn men även harmonisk. Bloggen startade 2004 som en graviditets- och bebisdagbok. Idag är det så mycket mer!
Jobbar som examinerad specialpedagog, med lärarexamen & förskollärarexamen i grunden. Är utbildad FUR-doula, hjälpmamma och kursledare hos Amningshjälpen.

%d bloggare gillar detta: