
Så var jag alltså trettiofem år! Jag har blivit firade med sång av kollegorna, vilket jag nog blev lätt röd över. Jag blir alltid väldigt nervös av sådant, men så blir man glad med. Flera grattis redan, och jag tackar för det.
Utvecklingssamtal och sedan lite möten, ska hemåt sedan för att fira födelsedagen. Det blir en bra dag! Den ständiga frågan om jag känner mig äldre? Inte alls, känner mig precis som igår, men har alltså levt ett helt år till.
Tänk att jag är trettiofem, i år blir jag mamma till en femtonåring. Jag börjar mitt sista år på specialpedagogprogrammet och inser någonstans att jag under mina trettiofem år hunnit med mer än många andra. Både fina och hemska saker. Men det här är mitt liv, tack för att jag får fylla ytterligare ett år i livet. Varje dag är viktig, idag är lika viktig som gårdagen och morgondagen. Det är nu jag lever! Så hipp hipp hurra och grattis på min trettiofemårsdag!
Stort grattis på din 35 års dag. Du har verkligen vart med om mycket. Ännu mer ska du hinna med att göra. Kan tänka mig att det kände bra att bli firad på jobbet. Ha en toppen dag nu ❤️
Tack :). Ja det är nog så 🙂
Grattis! Låter som de 35 åren har gjort dig vis 🙂 hoppas dagen blir fin
Tusen tack :). Det är nog så 😀
Kul att du hunnit bli lite uppvaktad! Tror säkerligen resten av dagen blir lika bra. Grattis <3
Visst hinner man så mycket och tiden går så himla fort!
Ja jättekul :D. Tack 🙂
Massor med grattis på din födelsedag, hopas du får en härlig dag. Hipp hipp hurra
Tusen tack 😀
Hipp hurra! Kul att börja veckan med födelsedag – resten av veckan kan ju bara bli bra! 🙂 ??
Jag känner mig heller aldrig äldre när jag fyller. Lite skönt att känna så också. 🙂 men ja under dina 35 år har du verkligen hunnit med mycket. Och mer kommer det mycket säkert bli! Hoppas du får en fantastisk dag!
Tusen tack :D. Åh ja absolut :D. Jag har verkligen det 🙂
Ett stort grattis på din födelsedag! Hoppas att dagen blir precis som du önskar =) Kram
Stort tack 😀
Stort stort grattis!!!
Stort tack 😀
Stort grattis på födelsedagen! Jag önskar dig en fin dag med dina nära och kära. 35 tycker jag är en bra ålder att vara i.
Tusen tack :D.
Stort grattis på födelsedagen! 🙂 Hoppas det inte blir alltför lång dag på jobbet. 🙂 Kram på dig och än en gång – grattis.
Tusen tack 😀
Ett varmt grattis till dig.
Ja, från igår är det ”bara” ett år äldre. Men det är ändå lite mysigt att bli uppvaktad på sin dag.
Hoppas den fortlöper bra 😀
Tack fina du :). Visst är det så 🙂
Stort grattis <3
Tusen tack 😀
Stort grattis på din födelsedag. Härligt med skön sång från kollegorna?
Tusen tack 😀
Stort grattis på födelsedagen!? Det låter som en riktig toppendag! Det är härligt när kollegorna sjunger för en, och jag kan tycka att det både är rörande och lite genant samtidigt!? Hoppas att du får en riktigt fin kväll med nära och kära!❤
Tusen tack 😀
Stort grattis på födelsedagen! Skönt du inte känner dig äldre. Man skall verkligen vara glad för varje dag man får. Livet är för kort och tänka på man är gammal. Man blir inte äldre än man gör sig resonerar jag 🙂
Hoppas du får en härlig fortsatt födelsedag 🙂
Stort tack :D. Ja visst är det så 🙂
Stort grattis på din födelsedag! Hoppas att du får en helt underbar dag! <3
Tusen tack :D- Det fick jag 🙂
Sången gör en verkligen nervös. Visst blir man glad men man sitter och ler samt vet inte var man ska titta, känns lite fånigt, hahaha. STORT GRATTIS på din dag 😀 Kramar
Ja så är det absolut :D. Tack 😀
Grattis på din dag! Haha man blir nog alltid lite små nervös när någon sjunger för en på ens födelsedag! Hoppas du får en super duper bra dag!
Tusen tack fina du :D. Haha ja 🙂
Stort grattis! ☀️☀️☀️ Själv blir jag 28 i år och känner mig som 68 ungefär. Men som du säger, man har varit med om mycket men det är ju det fina i livet- att leva det.
Tusen tack :D. Ja absolut 🙂
Stort grattis på din dag, fint av dina kollegor att uppvakta dig, jag tycker också det är jobbigt när andra sjunger för mig. Som du skriver är gårdagen lika viktig som dagen och morgondagen, njut dock lite extra av ditt liv idag, och var stolt över ditt numera 35 åriga jag.
Tack fina du :). Ja jättefint 🙂
Grattis! Hoppas du får en fin kväll
Tack :).
Stort grattis till dig! Vad fint och klokt skrivet om livet 🙂 Jag hoppas att du får ett fint år som 35-åring! Kram
Tusen tack :D.
Men hipp hipp hurra! Underbart ju! Vilken fin födelsedag du verkar haft, med skönsång och firandes med nära och kära hemma. Hoppas den var lika bra som den lät och att du är nöjd. Massa grattiskramar <3
Tusen tack :D.
Stort grattis finis! 🙂
Tusen tack 🙂
Jag fick Lilla My månaden innan jag fyllde 20 år och när jag tänker efter och reflekterar över det så kommer ju ungen för fan fylla 20 år när jag fyller 40. Det tycker jag är häftigt! Stort stort grattis på födelsedagen fina du ❤️
Jag tänker också på det där :-p, helt galet är liksom 5 år dit för mig :-p
Ett stort GRATTIS på 35-årsdagen! Hoppas du får en riktigt fin dag 😀
Tusen tack 😀
Hurra hurra grattis på din födelsedag!
Och visst är det lite så det ska kännas, tacksamhet för att vi får tillräkna oss ytterligare ett år. Jag gillar att du inte tar saker för givet❤️
Tusen tack 😀
Stort stort grattis på din födelsedag! <3
Tusen tack 😀
Hipp Hipp hurra för dig idag. Utvecklingssamtal är väl kul ibland men de kunde du väl sluppit på självaste födelsedagen.
Tusen tack :D. Haha ja 🙂
Stort grattis fina du! 😀
Tusen tack 😀
Stort grattis till dig. Själv tycker jag inte om att fylla år, det är dåmjag inser hur ensam jag egentligen är. För att det är aldrig någon som firar mig 🙁
Tusen tack 😀
Hipp hipp hurra till 35åringen idag och coolt att du är tonårsmamma också =D.
Tusen tack :D. Ja det har jag nu varit i några år 😀
Grattis på födelsedagen ❤
Man har mycket att tacka för när man fyller år, varje år så möts man av nya under ❤
Tusen tack 😀
Stort grattis till dig!! Hoppas du har haft en fin dag!
Tusen tack :D. Det hade jag 🙂
Va fint att du blivit firad bra , kul o grattis till 35 års dagen ?
Åh ja :). Tack 🙂
Åh stort grattis fina du! Fint med sång av kollegorna, känner igen den nervositeten men är ju samtidigt väldigt fint att bli uppmärksammad ❤️
Tusen tack :D. Ja jättefint 🙂
Grattis 🙂 Så roligt med födelsedagsfirande 🙂 Hoppas du har en jättebra födelsedag 🙂
Tack :D. Åh ja 🙂
Stort stort grattis på din dag!! 😀
Jag fyller 34 i slutet av sommaren, fasar lite för det där 😛
Tusen tack 🙂
Jag skulle ju naturligtvis skriva stort grattis på födelsedagen redan igår, men nu kommer det i efterskott istället! Jag hoppas att du hade en bra dag! ??
Tusen tack :D. Det hade jag 🙂
Grattis!
Tack 😀