Jag skulle in på SIBA och köpa dammsugarpåsar. Väl där visade det sig att jag borde göra om mitt Sibakort till Netonnetkort istället så då fick jag 100 kronor rabatt. Minuterna innan hade jag spanat in en robotdammsugare och det blev helt enkelt så att jag köpte den. Tanken är att denna ska få städa min hall på dagarna och då gärna varje dag. Så det känns rent. Woho! Tänkte jag, perfekt för att bara hålla lite rent och sen får jag dra runt med snabeldraken andra dagar.
Sen gick jag till ICA Maxi där hittade jag en jättefin lampa som jag föll för. Det fick bli ett köp och nu har jag då hängt upp denna i mitt sovrum. Det blev bra. Jag gillar stilen och när lampan bara kostade 149:- kändes det som ett bra fynd. Jag var nämligen inte så sugen på att lägga stora summor på något så enkelt som lampor.
Väl hemma från Maxi pratade jag med Lisa, sov och lagade middag. Nu är klockan kvart i nio och jag kommer nog lägga mig tidigt idag, vissa dagar behöver man ju det också.
Åh så smart med en robotdammsugare!!
Åh ja eller hur 😀
En sådan skulle man allt ha, så smidigt
Eller hur :D. Jag är helnöjd med min 😀
min mamma, min syster och min mormor köpte sig en varsin robotdammsugare i slutet av förra året. så smart uppfinning ju 🙂
Åh så roligt :D. Är de nöjda då?
Åh vilken fin lampa!! 🙂
Visst är den 😀
Fin lampa och härligt med en robotdammsugare 🙂
Visst är den :D. Eller hur så bra 😀
Såå fin lampa!
Visst är den 😀
fin taklampa 😀
Åh tack 😀
Perfekt med en robot som kan hålla rent i utvalda rum sådär…synd att det är så mycket trösklar i lägenheter annars kunde den ju städat alla rum jämt!?
Åh ja absolut :D. Tänkte att den får gå i hallen och köket för där är det värst här 😉
jättefin lampa!
Visst är den D: